WordPress Sitesi Farklı Tarayıcılarda Nasıl Test Edilir?


WordPress sitenizi farklı tarayıcılarda test etmek ister misiniz? Çapraz tarayıcı testi (Cross Browser Testing) ile WordPress temalarını değiştirirken veya yeni bir tasarım uygularken kontrol etmek çok önemlidir. Çünkü web sitenizin tüm tarayıcılarda, ekran boyutlarında, işletim sistemlerinde ve mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlamanıza yardımcı olur. Bu makalede bir WordPress sitesini farklı tarayıcılarda nasıl kolayca test edebileceğinizi göstereceğiz.

Çapraz Tarayıcı Testi (Cross Browser Testing) Nedir?

Çapraz Tarayıcı Testi, web sitenizin tüm web tarayıcılarında doğru çalışmasını sağlamak için web sitelerini birden fazla tarayıcıda, işletim sistemlerinde, ekran boyutlarında ve mobil cihazlarda test etme işlemidir.

Neden Bir WordPress Sitesini Farklı Tarayıcılarda Test Etmelisiniz?

Google Chrome, masaüstü bilgisayarlarda% 65 ve mobil cihazlarda% 57 pazar payıyla dünyanın en popüler web tarayıcısıdır. Ancak, Firefox, Microsoft Edge, Safari ve Opera gibi diğer tarayıcılar dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcı tarafından hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çapraz tarayıcı testi, farklı tarayıcılarda, cihazlarda ve platformlarda tüm kullanıcılarınıza tutarlı bir web deneyimi sunmanıza yardımcı olur.

Tüm popüler tarayıcılar web sayfalarını oluştururken neredeyse aynı davransa da, hepsi farklı kodlar kullanır, bu da web sitesi öğelerini zaman zaman farklı şekilde ele alabilecekleri anlamına gelir.

Ancak, WordPress için en iyi çapraz tarayıcı test araçları listesini paylaşmadan önce, hangi tarayıcıların kullanıcılarınız arasında popüler olduğunu bilmek önemlidir, böylece odağınızı buna göre yönlendirebilirsiniz.

WordPress için En İyi Çapraz Tarayıcı Test Araçları

Çapraz tarayıcı test araçları, WordPress sitenizi birden fazla tarayıcıda, işletim sisteminde ve aygıtta test etmenizi kolaylaştırır. Yalnızca birkaç tıklamayla web sitenizi farklı tarayıcılarda otomatik olarak test edebilirsiniz.

WordPress siteleri için en iyi çapraz tarayıcı test araçlarını sizler için listeledik.

1.Browsershots

Tarayıcı görüntüleri, web sitenizi farklı işletim sistemlerinde birkaç tarayıcıyla test etmenize olanak sağlayan açık kaynaklı bir araçtır. Bu araçla ilgili en iyi bölüm ücretsiz olmasıdır.

Tarayıcı görüntülerini kullanmak için web sitenizin URL’ini girin ve test etmek istediğiniz tarayıcıları seçin. Tarayıcılar Linux, Windows ve Mac Os için üç sütunda listelenmiştir.

İsteğinizi gönderdikten sonra, test işlemi başlatılır ve ekran görüntüsü oluşturulurken bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bittiğinde ekran görüntülerini aynı sayfada görebilirsiniz.

2. Cross Browser Testing

CrossBrowserTesting, hem canlı testler hem de ekran görüntüleri özellikleriyle kullanımı kolay ve güçlü bir çapraz tarayıcı test aracıdır. Ücretli bir hizmettir ancak ürünü test etmek için 100 dakikalık ücretsiz deneme hesabından faydalanabilirsiniz.

Deneme hesabınızı oluşturduktan sonra, işletim sistemi ve tarayıcı seçebileceğiniz canlı test sekmesine gidin. Web sitenizin URL’ini yazabilir test işlemini başlatabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla ekran yakalama işlemini hızlıca almak istiyorsanız, ‘Ekran Görüntüleri’ sekmesine tıklayın ve yeni bir ekran görüntüleri testi yapın. CrossBrowserTesting aracı, Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge web tarayıcılarını çalıştıran Mac, Windows, iPad ve Nexus 6P cep telefonunda ekran görüntülerini otomatik olarak alır.

3. BrowserStack

BrowserStack, mobil uygulamalar ve web siteleri için ücretli bir çapraz tarayıcı ve çapraz platform test aracıdır. Ayrıca platformları test etmek için size 30 dakikalık erişim sağlayan sınırlı bir ücretsiz deneme hesabı sunar.

Hem canlı testler hem de ekran görüntüleri özellikleriyle birlikte gelir. Test etmek istediğiniz platformu seçebilir ve ardından bir tarayıcı seçebilirsiniz.

Teste başlamak için test etmek istediğiniz URL’yi girebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin