WordPress ile SMTP Kimlik Doğrulaması


Artık bir çok hosting sağlayıcısı sunucuları üzerinden spam mail gönderimine engel olmak için SMTP Authentication metodunu kullanarak mail gönderimi gerçekleştirilmesini istiyor. Haliyle WordPress, Joomla gibi hazır yazılımları kullananlar ise kod editlemek istemedikleri içinde bu işlemde sorun yaşıyorlar.Şimdi, wordpress ile kod editlemeden yalnızca eklentileri kullanarak nasıl SMTP kimlik doğrulaması yapabileceğinizi bu makalemde kısaca açıklamaya çalışacağım.

– İlk olarak wordpress admin panelinizden eklentiler adımından Wp-Mail-SMTP ve Fast And Secure Contact Form eklentilerini yüklüyoruz ve etkinleştiriyoruz.

– Ardından admin panelimizden ayarlar bölümünde E-mail başlığına giriş yapıyoruz. Ayarlarımızı resimdeki gibi düzenleyerek kaydediyoruz.

Şimdi ise yine admin panelimizden eklentiler adımından Fast And Secure Contact Formu açıyoruz ve ayarları yapıyoruz.

Bu işlem esnasında aşağıdaki kutucuğu işaretlememiz ve mail adresimizi yazmamız gerekiyor, hata olmaması açısından bu işleme dikkat etmeliyiz.

“Custom E-mail From (optional):Mail Adresiniz

Enable when web host requires “Mail From” strictly tied to domain email account.”

Şimdi gelelim son işleme; Sayfalar bölümünden yeni sayfa ekle diyoruz, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

İşte bitti, SMTP kimlik doğrulamalı iletişim formumuz hazır!!!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin