En iyi 5 Site Hız Testi Araçları


1. Google PageSpeed Insights.

Tamamıyla ücretsiz ve sık kullanılan bir hız testi aracıdır diyebiliriz. Google PageSpeed Insights hız aracı son yapılan güncellemeler ile sayfa hızı ve sayfa optimizasyonunun arasındaki anlaşmazlığa son verdi.

SİTENİ TEST ET

2. GT Metrix

Ücretsiz bir araç olan ve sık sık kullanılan araçlardan bir tanesidir. Çok detaylı raporlama ve 2 farklı en uygun şekle sokma algortiması kullanıyor. Bu araç üzerinde siteden kaynak dosyalar ele alınır ve eğer site üzerinde geliştirilmesi gereken kaynak kodlar açısından bilgiler sunar. Bu aracın diğer en önemli özelliklerinden birisi ise rakip analizi yapabiliyor oluşunuz. Böylelikle de bu özelliği kullanan rakip firmalara karşı bir adım daha öne geçmeniz için oldukça yararlı bir araçtır.

SİTENİ TEST ET

3. Pingdom

Hız testi için bu aracın ücretsiz sürümü var. Şık görüntüsü ile anlaşılır raporlar sunar. Ancak aracın yoğun kullanıldığı zamanlarda sırada beklemeniz gerekebiliyor.

SİTENİ TEST ET

4. Load Impact

Load Impact aracı üstünde yaptığınız test sonrasındaki kaynak kodlarını içerisindeki performans değerlerini de görebiliyorsunuz, bu en güzel özelliğinden birisidir. Diğer güzel özelliği ise siteye üye olduğunuz zaman ise daha kapsamlı testler yapabilirsiniz. Load Impact aracı farklı rotasyonlardan sitenize bağlanma hızlarını da test edilir. Bunun yanı sırada sunucu ölçümlerinde değerlendirerek kullanıcısına oldukça kapsamlı bir sonuç çıkartır.

SİTENİ TEST ET

5. WebPageTest

WebPageTest ile ilgili diğer hız testi araçlarında olduğu gibi bunda da kapsamlı bir performans değerlendirmesi yaparsınız. Sunucu seçimi, harita üzerinden sorgulama ve tarayıcı belirleme özelliklerin yanında ileri seviye ayaları seçtiğiniz vakit bağlantı türü belirlemesi, hız testinin kaç defa uygulanması veya web site öğelerinin dışarıda olması gibi birçok farklı özellikleri bulunan ayarlar bu araç üzerinden yapılabiliyor. Ve bu oldukça havalı bir özellik.

SİTENİ TEST ET


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin