E-Posta Arşivleme Nedir ve Neden Önemlidir?


Dünya üzerinde son yıllarda hızla artan e-posta trafiği ile birlikte firmalar için mail saklamanın önemi de artmıştır. Gün içinde kullanıcıların mail kutularına düşen yüzlerce önemli mail ,bir de spam amaçlı gönderilen mailler ile birleşince firmalar için bunları güvenle saklamanın maliyeti de artmaktadır. 

Ayrıca yoğun e-posta trafiği içinde ,önemli bir iletinin yanlışlıkla ya da bilerek silinmesi, maillerin saklandığı bilgisayarlara çeşitli sebeplerden ötürü ulaşılamaması, ya da şirket personelinizin işten ayrılırken posta hesabını da beraber götürmesi firmalara ek bazı maliyetler doğurmaktadır.

Dünya genelinde küçük ya da büyük tüm işletmeler için e -postaları ve bağlı dosya eklerini yönetmek gittikçe karmaşıklaştığından birçok barındırma firması e-posta arşivleme hizmeti adında ek bir hizmette sunmaya başlamıştır. Maillerini farklı bir alanda güven içinde muhafaza etmek isteyen kişisel e-posta kullanıcıları ve şirketler bu hizmetten faydalanarak e-postalarının kaybedilmesi sonucu karşılaşılacak problemleri yok etmek ve maillerini güven içinde uzun yıllar saklamak istemişlerdir.

Peki e-posta arşivleme nedir?

E-Posta arşivleme alan adınızın altındaki tüm gelen ve giden iletileri anlık olarak yedeklemeye yarayan bir hizmettir.  Bu hizmet sayesinde firmalar şirket hesaplarına gelen ve giden mailleri otomatik olarak yedekleyebilirler. Yedekleme genelde, bu hizmeti sunan firmanın kendi sunucularına yapılmaktadır. Bu sayede bilgisayarınız ya da sunucunuz çöktüğünde maillerin silinme, kaybolma riski minimize edilmektedir. Kişilerin  yedeklenen mailleri her zaman ulaşılabilir halde olup, dilendiği zaman arşivden geri alınabilmektedir.

Faydaları

–          Mailleriniz için  güvenlik

Son yıllarda şirket maillerinin resmi evrak statüsüne kavuşması sebebiyle mailleri saklamak ileride oluşabilecek çeşitli problemlerin de önüne geçmektedir.

–          Data kaybına karşı önlem

Maillerinizin yanlışlıkla ya da bilerek silinmesi sonucu verilerinizin güvenliği sağlanmaktadır.

–          Hızlı ve etkin yedekleme

Maillerinizde bir işlem yapmanıza gerek kalmadan yedekleyen otomatik sistem sayesinde, mailerinizin bir kopyası arşivde saklanabilir

–          Mailler üzerinde tam kontrol

Dilediğiniz zaman arşivlenen maillerinize ulaşabilir ve dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin