Adım Adım Pinterest’te WordPress Site Doğrulama İşlemi


Web sitenizi pinterest’te doğrulamak, Pinterest analitiği, reklam programı, fotoğraflarınızın istatistiklerini ve daha fazlasını içerir. 

Neden WordPress Sitenizi Pinterest’te Doğrulamalısınız?

Pinterest, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer görsel içeriğinizi paylaşmak için en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Bir hesap oluşturmanıza ve instagram veya flickr gibi resimlerinizi yönetmenize olanak sağlar.

Ayrıca diğer kullanıcıların panoları oluşturarak web siteleri, bağlantılar ve diğer görsel içerikleri toplamasına olanak tanır.

Bir fotoğrafçılık web sitesini veya görüntü ve videoları içeren başka bir blog türünü kullanıyorsanız, Pinterest önemli bir trafik kaynağı olabilir.

Web sitenizi Pinterest’te doğrulamak, Pinterest Analiytics’i kullanarak ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur. Ayrıca reklam programlarına katılabilir ve Pinterest trafiğinizi büyütmek için bir strateji planlayabilirsiniz.

WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl doğrulayacağınıza bir göz atalım.

WordPress Sitenizi Pinterest’te Doğrulama

Başlamadan önce, Pinterest profilinizi bir işletme hesabına yükseltmeniz gerekir. Bu, analitik, reklam programı ve daha fazlası gibi tüm Pro araçlarını kullanmanızı sağlar. Pinterest işletme hesabı ücretsiz ve kurulumu kolaydır.

1# Pinterest Hesabınızı İşletmeye Yükseltme

Pinterest hesabınıza giriş yapmanız ve ekranınızın sağ üst köşesindeki üç nokta menüye tıklamanız gerekiyor. Size Şimdi Yükselt düğmesini gösterir.

Hesap YükseltmeBu düğmeye tıkladığınızda, sizi işletme hesabı kurulum sayfasına götürür. İşletme adınızı, web sitenizin URL’sini girmeniz ve bir işletme türü seçmeniz gerekir.

Hesap Yükseltme

Gerekli tüm bilgileri girdiğinize göre, devam edin ve Devam Et düğmesini tıklayın; kişisel hesabınız bir Pinterest işletme hesabına yükseltilecektir.

Not: Kişisel hesabınızı dönüştürmek istemiyorsanız, devam edin ve Pinterest’te yeni bir işletme hesabı oluşturun.

2# Pinterest’te Web Sitenizi Talep Edin

Web sitenizi talep etmek için, sağ üst köşedeki üç nokta menüye gitmeniz ve Ayarlar’ı tıklamanız gerekir.

Web Sitesi Talep Etme

Web sitesi talep et düğmesine tıkladığınızda, web sitenizi talep etmek için kullanabileceğiniz iki yöntem görüntülenir (HTML etiketi veya HTML dosyası).

HTML Etiketi

HTML etiketi seçeneğini seçiyoruz, çünkü daha kolay. Bununla birlikte, bir HTML istemcisi kullanarak HTML dosyasını da indirebilir ve web sitenizin kök dizinine yükleyebilirsiniz .

3# WordPress Sitenize HTML Etiketi Ekleyin

Web sitenizin başlığına bir HTML etiketi eklemenin birden fazla yolu vardır, ancak yalnızca en kolay iki yöntemi ele alacağız. Öncelikle, WordPress sitenize kurulu Yoast SEO eklentisi varsa , WordPress yönetici alanınızdan SEO »Sosyal sayfasını ziyaret edin . Facebook sekmesi altında, açık grafik ayarlarının etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

Yoast SEOArdından, Pinterest sekmesine gitmeniz gerekir . In Pinterest onay alanında, daha önce kopyaladığınız HTML etiketini yapıştırmak gerekir.

Meta Doğrulama

İşiniz bittiğinde, Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Yoast SEO eklentisini kullanmıyorsanız, Insert Heaers and Footers eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir .

Etkinleştirmeden sonra, WordPress yönetici alanınızdaki Ayarlar »Başlık ve Altbilgi Ekle sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Başlıktaki Komut Dosyaları bölümünde, HTML etiketini yapıştırmanız ve Kaydet düğmesini tıklamanız gerekir.Meta Doğrulama

HTML etiketi web sitenizin başlık bölümüne eklendiğinde, Pinterest ekranına geri dönmeniz ve açılan penceredeki İleri düğmesini tıklamanız gerekir . Şimdi sitenizi incelemeye göndermek için onay isteyecektir.

Normalde, işlem 24 saat sürer ve web sitenizin doğrulanmasıyla ilgili bir e-posta alırsınız. Tamamlandıktan sonra , Pinterest’teki Web Sitesini Talep Et bölümündeki onayı da göreceksiniz .

Doğrulamanın ardından, analitik, reklam programı, resim istatistikleri ve daha fazlası gibi Pinterest araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca , blog resimlerinize Pinterest Pin-it düğmesini de ekleyebilirsiniz , böylece ziyaretçiler bu Pinterest panolarında fotoğraflarınızı paylaşabilir.

Umarız bu makale, WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl doğrulayacağınızı öğrenmenize yardımcı olmuştur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin