5 WordPress Güvenlik Eklentisi


WordPress Güvenlik Eklentileri Nelerdir?

Dünyanın en popüler içerik sistemi olan WordPress, yaklaşık olarak 75 milyon sitenin altyapısını oluşturmaktadır. Hem kolay kullanılabilir olması, hem güvenli bir sistem olması, hem de tema ve eklenti desteği olması WordPress’i en çok kullanılan yazılım yapmaktadır.

Birçok kişi sahip oldukları blog ya da web sitesi için WordPress güvenlik ayarlarını ve eklentilerini kullanmaktadır. Sitelerin güvenlik açıklarını en iyi şekilde halletmeye çalışan bu eklentiler sayesinde oldukça kullanışlı ve güvenli bir site elde etmek mümkün hale dönüşmektedir. Tabi bu konuda WordPress eklentilerini sürekli olarak güncel tutmak ve güvenlik açığı oluşturmamak çok önemlidir. Bu nedenle çeşitli eklentiler kullanmak oldukça yararlı bir durumdur.

Wordfence Security

En popüler WordPress güvenlik eklentilerinden birisi olan Wordfence Security sayesinde hostingi, yorumları, dosyaları çeşitli sorunlara karşı korumak ve yaşanan sorunlarda mail ile bildirim alma durumu mümkün olmaktadır. Eklenti gerçek zamanlı olarak WordPress trafiğini kontrol altına almakta ve firewall sağlamaktadır.

All In One WP Security Firewall

Birçok kişi tarafından beğenilen ve oldukça fazla kullanım gösteren All In One WP Security Firewall sayesinde web sitesi ya da blog sitesinde güvenlik zafiyeti diye bir şey söz konusu olmamaktadır. Giriş ayarlarını koruma altına alan bu eklenti, veri tabanındaki tablo yapısını korumakta ve düzenli olarak yedeklemektedir. Kötü niyetli kişilerin siteye erişim sağlayabilmesini engelleyebilir.

BulletProof Security

Yaygın olarak kullanılan WordPress güvenlik eklentilerinden birisi de BulletProof Security eklentisidir. Blogta firewall oluşturmak, dosyaların güvenliğini sağlamak ve WordPress girişlerini takip etmek mümkündür. Böylelikle istenmeyen girişleri engellemek mümkündür. Ayrıca veri tabanının sürekli olarak yedeklemesini yapmak da mümkün durumdadır.

Sucuri Security

WordPress güvenlik eklentileri arasında en çok tercih edilen ve memnun kalınan eklentilerden bir tanesi de Sucuri Security’dir. DNS düzeyinde güvenlik duvarı, saldırı önleme ve malware  ile kara liste hizmetleri tanımaktadır.

CloudFlare

En iyi DDoS korumalarından bir tanesine sahip olan bu eklenti ile web sitesini ya da blog sitesini korumak oldukça kolaydır. DNS ayarında bir güvenlik duvarı oluşturan bu eklenti, web sitesinin performansını arttırmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

admin